Якщо вам цікаво дізнатися, що взагалі з себе представляє біткоін, то є сенс переконатися в безпеці головної криптовалюти.
Чи безпечні біткоіни?
В основі криптографії біткоіна лежить алгоритм SHA-256, розроблений Агентством національної безпеки США. Зламати його, по суті, неможливо, оскільки існує більше можливих закритих ключів, які необхідно перевірити, ніж атомів у Всесвіті. Було кілька гучних випадків злому біткоін-бірж і крадіжки коштів, але ці сервіси незмінно зберігали цифрову валюту від імені клієнтів. У цих випадках зламувався веб-сайт, а не мережа біткоіна. До того ж, якщо ви будете користуватися надійними криптобіржами, такими як ця https://www.bybit.com/ru-RU/, то небезпека злому практично дорівнює нулю.
Теоретично, якщо зловмисник зможе контролювати більше половини всіх наявних вузлів біткоіна, то він зможе створити консенсус про те, що він володіє всім біткоіном, і впровадити це в блокчейн. Але в міру зростання кількості вузлів це стає все менш практичним. Реалістична проблема полягає в тому, що біткоін працює без будь-якого центрального органу. Тому будь-яка людина, яка припустилася помилки в транзакції на своєму гаманці, не має права на відшкодування збитку. Якщо ви випадково надішлете біткоіни не тій людині або втратите свій пароль, вам ні до кого буде звернутися.
Звичайно, поява практичних квантових обчислень може зруйнувати все це. Велика частина криптографії заснована на математичних розрахунках, які вкрай складно виконати сучасним комп’ютерам, але квантові комп’ютери працюють зовсім по-іншому і, можливо, зможуть виконувати їх за частки секунди. Технологія все ще підлягає різного роду суперечкам і сумнівам, але можна з упевненістю говорити про те, що сама мережа біткоінів повністю безпечна. Якщо вас цікавить можливість збільшити свій капітал, то є сенс розглядати криптовалюти і зокрема майнінг біткоіна.
Дефіцит монет
Коли біткоін було запущено 2009 року, мало хто знав про те, як він розвиватиметься. Однак перша у світі криптовалюта швидко завоювала успіх і закріпила своє панування як лідер ринку, набагато випередивши конкурентів. Зараз біткоін подолав ще один значний рубіж. Згідно з ринковими даними, 90 відсотків усіх біткоінів, які коли-небудь надійдуть у продаж, уже видобуто. Перед запуском біткоіна його анонімний творець Сатоші Накамото у своїй «білій книзі» вказав, що у світі існуватиме лише 21 мільйон біткоінів. Це обмеження верхньої межі було задумано як спосіб гарантувати, що монета залишиться дефіцитною, а її вартість залишиться стабільною на довгі роки.
Якщо ви готові інвестувати в криптовалюту, вам варто використовувати сучасні перевірені криптовалютні майданчики, такі як https://www.bybit.com/uk-UA/. Тут ви маєте можливість досить швидко познайомитись з криптовалютами та дізнатися більше про можливості їх використання.