Купити баланси (ШТБ) можна на Українській універсальній біржі

1 лютого 2020 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 року №1178 «Про запровадження пілотного проекту, що стосується запуску онлайн-торгів з реалізації необробленої деревини». З того часу реалізація балансів деревини можлива лише через електронні аукціони. Напряму продаж заборонено. Для реалізації даного проекту Міністерство енергетики і захисту довкілля провело немалу роботу спільно з спеціалістами ДП «Прозорро.Продажі» та Держлісагенства.

Ці заходи суттєво спростили процедуру реалізації лісопродукції, зробивши її значно простішою та доступнішою для більшого кола споживачів. Щоб стати учасником онлайн-торгів достатньо створити електронний кабінет на Українській універсальній біржі за посиланням sale.uub.com.ua. Для цього не потрібно бути «хакером», процедура реєстрації проста та зрозуміла навіть для користувача Інтернетом початкового рівня.

Що таке баланси (ШТБ) і для чого вони потрібні

Баланси (ШТБ) це не що інше, як відходи, які залишаються після обробки лісодеревини. Частіше всього вони утворюються з верхньої частини стовбуру. Зазвичай вони мають діаметр 6-40 см, а довжина їх може бути від 4 до 6 метрів. Ці дерев’яні «залишки» користуються неабиким попитом, особливо у виробників паперово-целюлозної промисловості. Також баланси часто використовуються для виготовлення таких популярних будматеріалів, як ДВП та ДСП.

Найчастіше як баланс реалізується така продукція як:

  1. крива деревина;
  2. стовбури зі значними дефектами;
  3. деревина із нерівномірною товщиною (діаметром).

Всі ці фактори впливають на естетичні показники деревини, але не на її якість. Тому з неї виготовляють високоякісні пиломатеріали і вона реалізується значними об’ємами.

Переваги закупівель через Прозорро.Продажі

Раніше достатньо часто при реалізації балансу (ШТБ) вартість продукції була завищеною. А для того, щоб встигнути її придбати, потрібно було попередньо домовлятися з виробниками. І нерідко у цих домовленостях була присутня корупційна складова. Запровадження онлайн-торгів дала змогу формувати об’єктивну вартість продукції, а також створювати здорову конкуренцію.

В процесі електронних закупівель повністю відсутній вплив людського фактору, що дозволяє всім без виключення учасникам процесу перебувати в рівних умовах. На даний час реалізовувати свою продукцію на онлайн-торгах можуть лише підприємства з річним оборотом більше 10 млн. грн. Та і лоти там реалізуються від 150 м3 вартістю не менш як 200 000 грн. Але Урядом вже ведеться робота по удосконаленню законодавства і корекцією деяких обмежень, встановлених раніше.Створивши електронний кабінет на Українській універсальній біржі можна також взяти участь в аукціонах з продажу дров’яної продукції. З усіма подробицями даного процесу можна ознайомитися, перейшовши за посиланням — https://sale.uub.com.ua/news/drovyana-produkciya-na-elektronnyh-torgah-prozorro-prodazhi.