Особливості системи Prozorro

Система для проведення тендерних закупівель Прозорро стала надзвичайно популярною останнім часом. Однією з причин такого бурхливого розвитку став закон “Про державні закупівлі”, що змусив всі державні організації проводити закупівлю шляхом тендеру. Таким чином, ця платформа отримала чимало замовників, які постійно відкривають масштабні тендери на закупівлю різноманітної продукції. Дана система має цілий ряд особливостей, про які слід поговорити окремо.

Прозорість

Ця особливість є чи не найважливішою і відображена навіть у назві платформи. Так як закупівлі перейшли в онлайн режим та стали повністю відкритими для громадськості, то корумпованість даної системи можна дуже швидко подолати. Додатковою перевагою цього фактору є можливість спостерігати за всіма активними тендерами та за результатами їх проведення. Цим можна скористатися для проведення аналізу та кращої підготовки до участі у проведенні тендерів. Таким чином, можна з більшою вірогідністю стати переможцем, та отримати значне державне замовлення.

Особливості реєстрації

Якщо говорити про технічні особливості, які треба знати для того, щоб зареєструватися у проведенні тендеру, то дуже важливо знати, що реєстрація на порталі Прозорро неможлива. Для того, щоб отримати можливість стати учасником тендеру, слід пройти реєстрацію на одному з акредитованих майданчиків, таких як цей tender.uub.com.ua. Там можна знайти відповідну базу з усіма відкритими замовленнями та взяти участь у тому, що буде відповідати Вашим інтересам. Також слід знати, що ця база даних є загальною для всіх таких майданчиків і незалежно від того, де саме буде заповнено заявку, вона з’явиться на всіх сайтах.

Різноманітні замовлення

Ще однією особливістю проведення електронного тендеру є той факт, що в ньому беруть участь абсолютно всі державні підприємства, а значить, знайти замовлення може кожне приватне підприємство, незалежно від сфери діяльності. Не виключенням є навіть Міністерство оборони, яке регулярно публікує свої замовлення, з якими можна познайомитися тут https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/ministerstvo-oborony-zakupivli-provodyt-v-prozorro. Таким чином, кожне підприємство має реальний шанс отримати максимально цікаве замовлення навіть незважаючи на дійсно високу конкуренцію. Адже нові тендери постійно з’являються у системі та навіть якщо не вийде одразу ж отримати перемогу, то через деякий час це обов’язково вдасться.

Рівні шанси

Всі учасники мають рівні шанси на перемогу, адже переможця визначає система, яка керується лише якістю пропозиції і ігнорує статус та ім’я підприємства. Це надзвичайно позитивний момент, адже кожне підприємство має реальний шанс перемогти, незважаючи на свій досвід та зв’язки. Це дуже добре впливає на розвиток малого та середнього бізнесу в країні, адже зазвичай, таким підприємствам дуже важко протистояти великим компаніям. Але починаючи з 2016 року, такий шанс з’явився у кожного. Адже єдине, що враховує система при визначенні переможця, це якість пропозиції.

Економія державного бюджету

Це скоріше навіть не особливість, а наслідок введення тендерної системи. Внаслідок цього, кожного року державний бюджет має певну зекономлену суму грошей, що по підрахункам може досягати кількох десятків мільярдів гривень. Надзвичайно цікавий показник, але цьому є просте пояснення. Так як тендер є абсолютно відкритим та прозорим, то там можна зустріти велику кількість молодих підприємств, що ладні піти на все для того, щоб отримати замовлення та проявити свої здатності. Таким чином, пропозиції будуть мати надзвичайно низькі ціни, а якості послуг при цьому будуть значно вищі ніж у більшості більших компаній. З іншого боку, ці підприємства можуть отримати безцінний досвід та зарекомендувати себе як дійсно хороших виконавців. Це зіграє їм на руку при пошуку наступних замовлень.