Отримання дозволу на користування надрами через аукціони Прозорро

В  2018 році Україна запровадила досить прогресивні зміни в області отримання дозволів на користування надрами землі на своїй території. Дозвіл можна вільно купити на електронному майданчику Прозорро. Такі продажі раніше не були доступними, адже всіх турбувало питання їх чесності і прозорості, під виглядом торгів, могли проводитись мільярдні грошові афери, пов’язані з отриманням прав на використання ресурсів. Та всього цього вдалось уникнути, завдяки системі Прозорро, на цьому електронному майданчику не вдастся наживитися окремим посадовим особам, які хочуть заробити за рахунок державного бюджету.

Проведення аукціонів з продажу дозволів на користування надрами через систему Прозорро

Згідно закону України «Про надра», всі корисні копалини на території нашої держави є власністю народу України, їх неможливо купити — лише орендувати на певний проміжок часу. Якщо в наявності є дозвіл на користування надрами, то розробляти їх мають право не тільки окремі підприємства, а й окремі фізичні та юридичні особи або іноземці. Управління розвідуванням геологічного шару, охороною та використанням надр здійснює Кабмін, за допомогою центральних та місцевих органів виконавчої влади.

Взяти участь в аукціоні з продажу дозволів на користування надрами через систему Прозорро, може кожен бажаючий, для цього лише потрібно зареєструватися, подати електронну заяву та сплатити гарантійний внесок. Якщо вам цікаві торги за дозволи на користування надрами, звертайтеся на посиланням: https://sale.uub.com.ua/ru/filter/subsoil-use.

Вже на перших аукціонах вартість дозволу на користування надрами зросла в декілька разів, що остаточно довело — офіційні державні ліцензії на розробку корисних копалин користуються великим попитом. Такі аукціони є дуже вигідними для лержави та їх користувачів, бо для держави це досить великий приріст до бюджету країни, також за допомогою аукціонів, до певних галузей надходить більше інвестицій, з’являється більше інвесторів, а також створюються нові робочі місця. За досить короткий проміжок часу, електронні аукціони, на яких можна купити права на користування надрами на повністю легальній основі, довели свою прозорість, а також, що дуже важливо — надійність, на сьогоднішній день, такі методи електронної торгівлі, забезпечують вигідне використання інформаційних ресурсів та повністю гарантують законність всіх фінансових та інформаційних операцій.