Протягом багатьох років, коли людство переходило від бартерної системи до різних форм валюти, таких як металеві монети, паперові гроші, пластикові картки та мобільні платежі, кожен перехід зустріли з підозрою, цікавістю і зрештою прийняттям. Криптовалюта — це новий вид грошей, який привернув увагу.
Визначення криптовалют
З такими термінами, як bitcoin, ethereum, litecoin, blockchain і навіть dogecoin, багато людей запитують: що таке криптовалюта простими словами? У двох словах, криптовалюта – це вид віртуальної чи цифрової валюти, в якій для забезпечення безпеки використовується криптографія. Багато криптовалют також використовують блокчейн в якості основи. До того ж, зараз кожен може купити біткоін на https://www.bybit.com/ru-RU/, адже криптовалюти з кожним днем стають дедалі доступнішими.
Що таке криптографія у криптовалюті?
Слово «крипто» означає шифрування, а «криптографія» — це наука про шифрування. Коли Джеймс Бонд надсилає повідомлення, яке він не хоче, щоб хтось прочитав, він може використати криптографію. Аналогічно, криптовалюти покладаються на криптографію для забезпечення конфіденційності та безпеки.
Що таке блокчейн простими словами?
Блокчейн — це технологія, яка дала початок першій криптовалюті, біткоіну. Ось коротке визначення блокчейна: блокчейн — це децентралізована система, яка зберігає записи про криптовалютні транзакції в ланцюзі комп’ютерів в одноранговій мережі. Кожен блок містить серію транзакцій, і кожна нова транзакція додається до облікової книги учасника.
Хто заснував криптовалюту?
Сатоші Накамото — це псевдонім людини (або людей), який розробив біткоін та створив перший блокчейн. Накамото розпочав роботу над криптовалютою у 2007 році. Незважаючи на безліч спекуляцій, хто саме є Накамото, залишається загадкою.
Як відбувається криптовалютна транзакція у блокчейні?
- Хтось створює запит на криптовалютну транзакцію в блокчейні.
- Вузли блокчейна в одноранговій мережі бачать запит.
- Вузли використовують складну технологію для підтвердження та перевірки транзакції.
- Перевірена транзакція додається до блоку.
- Змінений блок стає постійною та незворотною частиною блокчейну.
Що таке вузли (ноди) блокчейну?
Вузлами блокчейну можуть бути будь-які пристрої в одноранговій мережі блокчейну, наприклад, настільні комп’ютери або ноутбуки. Вони зберігають, розповсюджують та перевіряють дані, а також транслюють та передають інформацію іншим вузлам, щоб усе було синхронізовано.
Зараз кожен може стати частиною криптовалютних торгів, зайнятися трейдингом або як мінімум інвестувати в цікаві йому монети. З цією метою використовуються спеціалізовані криптовалютні біржі, такі як https://www.bybit.com/uk-UA/. Доступ до них має кожен, це сприяє ще більшому розвитку криптовалют. Якщо ви вже готові розпочати свій власний шлях в криптовалютных торгах, на вас чекає безліч перспективних інструментів та нових можливостей.