Структура та принцип роботи системи Прозорро

Система відкритих та прозорих онлайн-закупівель Prozorro стала продуктом Реформи, яка була направлена на зміни в процедурі державних закупівель.

За мету було взято розробку Реформи, направленої на знищення корупції, підвищення рівня проззорості та відкритості процесу оформлення та проведення державних закупок. Важливо було зробити перехід на електронний товарообіг.Це дозволило б уникнути дискримінації заявок учасників, та сприяло створенню здорової конкуренції на ринку. Широке залучення громадськості, введення електронного аукціону, який передбачає автоматичну оцінку поданих пропозицій – все це було метою створення інноваційної для України системи державних закупівель.

Її суть полягає в досягненні максимального рівня прозорості. Від цього вона і отримала таку назву.Тепер, після закінчення проведення торгів, в електронній системі є можливість побачити всю актуальну інформацію про подані пропозиції сторін, рішення комісії замовника з тендерних питань, всі інші документи, опублікований договір, тощо.Ця інформація обов’язково знаходиться у відкритому доступі.

Структура Прозорро

У систему електронних закупівель входять веб — портал (Центральна база даних) уповноваженого органу Prozorro, і комерційні авторизовані електронні майданчики. Ця система забезпечує проведення процедур закупівель, створення, розміщення та обмін інформацією, функціонування та документообіг між всіма ланками системи.

На даний момент система Prozorro стала невід’ємною частиною державних закупівель.  За даними веб — порталу, ринок державних закупівель в 2020 році склав близько 300 млрд гривень.

Більш детально можливо ознайомитись на сайті aeaep.com.ua. Цей майданчик створено для оприлюднення корисної інформації з приводу системи Прозорро та діяльності її електронних майданчиків.

Принцип роботи Прозорро

Між площадками і Центральної базою даних (ЦБД) забезпечений автоматичний обмін інформацією і документами в електронному вигляді. Функція електронних майданчиків полягає в наданні доступу користувачам до системи.

Для здійснення закупівель та участі в торгах замовники та учасники реєструються на електронних майданчиках. Замовник створює закупівлю на будь-якій електронній площадці, попередньо зареєструвавшись на ній. Після розміщення, закупівля автоматично дублюється на всіх інших майданчиках і в ЦБД