Купівля арештованого майна за допомогою мережі Інтернет має свої особливості та тонкощі. Певно, найголовніша особливість саме та, що аукціоні можна проводити лише в дистанційному форматі. Для того, щоб приєднатися та мати змогу брати участь потрібно придбати електронний підпис. Електронні аукціони мають свої переваги,а саме:
- Можливість витрачати менше коштів для проведення аукціонів
- Більш прозора процедура проведення та менший риск будь-яких комерційних змов
- Дуже добра можливість для того,щоб забезпечити чесну та прозору конкуренцію
Але незважаючи на це,процедура має негативі риси,такі як:
- складнощі з повним ознаймомленням учасників аукціону з документами та умовами проведення
- поява технічних складнощів , через які проведення аукціону неможливе
Незважаючи на всі недоліки, переваг у будь-якому випадку більше и вони більш важливі.
Методи купівлі арештованого майна в Україні
Наразі в Україні є два методи, за допомогу яких,є можливість придбати арештоване майно. Ці способи можна використовувати на будь-яке майно, але, окрім цінних паперів, каменів та виробів із коштовних матеріалів. Більш детально про те як купляти арештоване майно можна зайти за посиланням: https://megasale.com.ua/kupivlya-areshtovanogo-majna-na-prozorro-prodazhi/ .
Перший метод-це продаж за фіксованою ціною,але такий спосіб використовую набагато рідше.Його використовують лише у випадках коли продається майно,яке коштує менше п’ятдесяти розмірів мінімальної зарплати. Крім того, нерухомість та транспорт продають лише за допомогою електронних аукціонів та торгів. Ціна такого майна буде також фіксованою і не буде збільшуватися протягом проведення аукціону. Покупець-це та людина ,яка змогла першою надіслати свою заяву про покупку майна і після того ще надіслала гроші за допомогою електронної системи.
Другий спосіб-це продаж майна за допомогою електронних торгів. В цьому разі майно отримує той, хто перший запропонував найбільшу суму грошей. Ці торги проходять за допомогою спеціального електронного майданчика. На цій платформі є всі і необхідні матеріали,які допоможуть більш детально ознайомитися з проведенням торгів, корисна інформація та найголовніше-це результати проведення торгу. Також важливо те,що на цьому майданчику є місце для реєстрації учасників та доступ для того,щоб спостерігачі мали змогу слідкувати за процедурою проведення торгу. Користуватися платформою можна цілодобово,будь-який користувач мережі Інтернет має змогу зайти на цей сайт.
Треба зауважити ,що кожний користувач торгу має свій особистий кабінет, на який можна зайти за допомогою індивідуально логіна та пароля. Це потрібно для того,щоб мати змогу отримати всю необхідну інформацію про торг, у якому вони беруть участь та для того, щоб надіслати заяву на право участі, а також для отримання матеріалів. Приватні виконавці отримують усі необхідні документи лише через свої кабінети. Якщо виникають якісь проблеми, або технічні негаразди протягом двадцяти чотирьох годин,то у такому разі можна використовувати кореспонденції електронну пошту або відправку за допомогою кур’єра.