Результати голосування з питання земельного ринку

Голосування з питання земельного ринку – вирішальний крок, на який зважилася влада. Новообрані депутати прийшли до сміливого рішення, відкрито саботувати їх попередниками. Не спекулювати проблемою реалізації земельних угідь сільськогосподарського, а дати можливість українським фермерам розпоряджатися майном на власний розсуд, без якихось обмежень і штучно створених перепон.

Як проводилося голосування з питання земельного ринку 

Навесні минулого року Президент України Володимир Зеленський поставив підпис в законі «Про умови обороту земель сільськогосподарського призначення» отримав великий резонанс. Голосування з питання земельного ринку проводилося у Верховній Раді 31 березня – власний голос за цей законодавчий проект №2178-10 віддали 259 народних депутатів (найменше необхідне число — 226).

Завдяки цьому вже з 1 липня 2021 в Україні вступив в законну діяльність повнофункціональний земельний ринок, це голосування призвело українську економіку на суттєво новий рівень. Зупинення дії тривалого мораторію стала насправді масштабною подією. Резиденти України придбали підтверджене законодавче обґрунтування, що дозволяє проводити комерційні операції і забезпечувати незалежний ринковий оборот сільськогосподарських наділів. 

Таким чином, відповідно до змін у Законі, вже влітку резиденти України мають право на законних підставах купувати земельні угіддя – з умовою, що їх площа в цілому не більше 100 га. Після закінчення 2,5 років – з 1 січня 2024 – купити землю сільськогосподарського призначення матимуть права приватні холдинги (якщо вони у власності українського резидента). Її найбільша площа в такому випадку буде дорівнює 10 000 га. Більше корисної інформації є на ресурсі https://uub.in.ua/post/GolosuvannyazarinokzemlrealzatsyanaProzorroProdazh.

З самого початку голосування з питання земельного ринку не було передбачено продажу наділів, які належать державі або перебувають на балансі комунального майна. Мова швидше за все йшла про надання власникам паїв повноважень продати їх, і крім того віддавати в тимчасове користування по-справжньому конкурентної, ринкової вартості. Але на даний момент на розгляді у депутатів знаходиться новий законопроект №2195, відповідно до якого взяти в оренду або придбати землю сільськогосподарського призначення можуть всі, хто має таке бажання зможуть на майданчиках електронних торгів. Він також охоплює передачу в оренду державних земель, загальна площа яких на даний момент дорівнює 10 мільйонів гектар.