Як проводити аналіз тендерів

Аналітична робота необхідна в будь-якій галузі. Якщо ми говоримо про процедуру електронних торгів на ринку природного газу або електричної енергії, то аналітика має стояти на першому місці. Сучасні технології допомагають аналізувати велику кількість інформації, однак покластися на роботу електроніки не завжди можна. Тому ми вирішили розповісти вам секрет проведення продуктивної аналітики в галузі тендерних закупівель.

Перш за все необхідно отримати надійне джерело інформації. Таким джерелом виступають матеріали, котрі публікують робітники Української енергетичної біржи. Їх статті направлені на розповсюдження нової інформації щодо результатів проведення торгів. Окрім того на платформі є багато зручних інструментів, котрі допоможуть вам правильно компанувати отримані дані.

Приклад опублікованих статей можливо переглянути за посиланням www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator/. Там ви також можете ознайомитись із функціоналом зручного калькулятора розрахунку ціни на природний газ.

Коли ви отримаєте достатньо інформації, необхідно переходити до безпосереднього аналізу. Для того, щоб структурувати дані, ми радимо користатися певними можливостями, котрі надає сервіс Української енергетичної біржи. Якщо ви не бажаєте використовувати надані інструменти, то достатньо навчитись коритуватися таблицями Ексель від Майрософт офіс.

Починайте аналітику із процедури зіставляння цінових змін на ринку після проведення торгових сесій. Для цього використовуйте календар минулих подій. Там адміністрація публікує всі аукціони та їх результати. Висновки крупних торгів будуть впливати на ціноутворення в подальшому, тому окремою строкою записуйте їх.

Під час проведення аналітики важливо знайти певну закономірність, котра допоможе в подальшому вірогідніше прогнозувати результати торгів. Ці навички користаються вам у нагоді коли ви будете розраховувати свої видатки перед наступним аукціоном. Якщо ви будете стежити за змінами на ринку, це позитивно сприятиме розвитку вашої стратегії.

Окрім того, на УЕБ публікуються ціни минулих періодів. Це цінові індекси, котрі формують вартість в подальшому, тому їх варто записувати другим стовпчиком. Оскільки функціонал не дозволяє фіксувати вже сформовані коливання вартості, такі показники необхідно записувати самостійно.

Аналізуючи ринок ви навчитесь працювати над помилками. В подальшому їх буде становитись дедалі менше, що призведе до позитивного результату та отримання вигідних цін на ринку електронних торгів електроенергією та природним газом.